Toksyczny. Drażniący. Duszący. Ale i uniwersalny. Funkcjonalny. Skuteczny. Amoniak nie posiada nieskazitelnej opinii, jednakże rola, którą odgrywa w produktach do koloryzacji, wystarcza do nominacji na aktora pierwszoplanowego.

 

 

W jaki sposób działa amoniak?

 

Po pierwsze – podnosi poziom pH włosów, dzięki czemu skutecznie rozchyla łuskę włosa. Po drugie – neutralizuje istniejący pigment, w czym pomaga mu woda utleniona. Skutki tej kombinacji są niszczące dla włosów. Kolor łatwo wnika pod łuskę, jednakże włos traci przy tym proteiny i wilgoć.

 

Włosy po koloryzacji posiadają bardzo wysoki poziom pH, dlatego jego obniżenie do optymalnego staje się fizycznie niemożliwe. Oznacza to, że łuski pozostają rozchylone, włosy nadal tracą proteiny i wilgoć, a nowy kolor blaknie.

IMG_1916

 

Czym zastąpiono amoniak w roślinnych farbach do włosów?

 

Szkodliwy amoniak został zastąpiony etanoloaminą, której działanie łatwiej ograniczyć i skompensować przez uzupełnienie składu farby o składniki odżywiające, nawilżające i regenerujące.
Różnice pomiędzy farbami zawierającymi etanoloaminę są więc znaczące. W farbach Sanotint jej ilość jest minimalna, a reszta składników ma za zadanie zmiękczyć włos na tyle, żeby poziom pH został podwyższony tylko do niezbędnego minimum.
Farby Sanotint to nie tylko koloryzacja, ale i głęboka regeneracja. Każde kolejne farbowanie przyczynia się do polepszenia kondycji włosów. Włosy kochają farbę!

 

Czy tylko naturalne, niefarbowane włosy mają szansę być całkowicie zdrowe, mocne, silne i lśniące?

 

Jeśli zdecydujecie się na farbowanie, kondycja włosów może ulec pogorszeniu, dlatego spośród bogatej oferty farb wybierajcie te, które zapewnią kompleksową pielęgnację.
Pamiętajcie o dokładnym zmyciu farby – w tym celu dwukrotnie umyjcie włosy szamponem, żeby wypłukać resztki składników chemicznych.
Stosujcie szampony chroniące kolor, maski wspomagające regenerację włosów, filtry do włosów, preparaty chroniące przed działaniem ciepła podczas stylizacji oraz płukanki ziołowe.
Regularnie podcinajcie końce.
Odżywiajcie się zdrowo!
on 0

Komentarze

Leave A Reply

Your email address will not be published.